петак, 1. октобар 2010.

10 најбољих утакмица Ливерпула

10.

Liverpool:Arsenal 2:1, 2004/2005. Premier League.

Меч у којем смо били ослабљени многобројним повредама, али смо ипак успели да дођемо до победе фантастичним голом Neilla Mellora, у последњем минуту меча.

9.

Liverpool:Besiktas 8:0, 2007/2008. Champions League.

Рекордна победа наших, за незаборавно вече на Anfieldu.

8.

Liverpool:Manchester United 2:0, 2002/2003. Worthington cup final.

Финале тада још Worthington купа, које смо добили головима Gerrarda и Owena.

7.

Chelsea:Liverpool 0:1, 2003/2004. Premier league.

Првим лигашким голом Cheyroua, остварили смо победу над Челсијем на Stamford Bridgeu.

6.

West Ham:Liverpool 3:3, 2005/2006. FA Cup final.

Изузетно узбудљив меч, уз сјајну партију Gerrarda, који нас је својим фантастичним голом спасао пораза, а Reina нам сјајним одбранама донео титулу.

5.

Basel:Liverpool 3:3, 2002/2003. Champions league.

''Реприза'' финала ЛШ у Истанбулу против Милана, само су недостајали пенали.
Реми који нас је коштао пролаза у даљи ток такмичења, али одлична борба наших, са обзиром да су након првог полувремена билу у минусу од чак три гола!

4.

Liverpool:Real Madrid 4:0. 2008/2009. Champions league.

Помало неочикавно висока победа, али за памћење! Разорили смо богатији и по именима јачи клуб од нас, што у данашњем фудбалу представља велик успех. Нема шта, утакмица за памћење, уз наравно одличну партију Gerrarda.

3.

Liverpool:Olympiacos 3:1, 2004/2005. Champions League.

Јурили смо победу са два гола разлике, али смо већ на полувремену губили. Sinama и Mellor су нам донели недовољно вођство, али је Gerrard невероватним голом у последњим тренуцима одвео наш тим даље!!! Меч за памћење, за сва времена.

2.

Manchester United:Liverpool 1:4, 2008/2009. Premier League.

Да није било финала у Истанбулу, овај меч би засигурно заузео прво место. Иако су ''црвени ђаволи'' дошли до раног вођства, Ливерпул је уз фантастичну игру демолирао свог највећег ривала на његовом терену, и тако му нанео један од најтежих домаћих пораза икада!

1.

Milan:Liverpool 3:3, 2004/2005. Champions League final.

Без имало дилеме, финале у Истанбулу 2005. године. Није потребно коментарисати како смо од 0-3 стигли до 3-3, и касније након пенала освојили 5. титулу првака Европе! Ноћ за памћење, која ће свим навијачима бити у срцу до краја живота!